دیدار وزیر تجارت، صنعت و سرمایه گذاری عمان با دکتر سید شمس الدین حسینی رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی

قیس محمد بن یوسف وزیر تجارت، صنعت و سرمایه گذاری عمان با سیدشمس الدین حسین رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، قیس محمد بن یوسف، وزیر تجارت، صنعت و سرمایه گذاری عمان ظهر روز (دوشنبه، 18 اردیبهشت ماه) با سیدشمس الدین حسین رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و اصل 44 مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار، نزدیکی و استحکام روابط فیمابین را مستمر و پایدار ارزیابی کرد و گفت: «ایران و عمان همواره همکاریهای نزدیک و مناسبات مستمری با یکدیگر داشته اند و تلاش همه جانبه دولت و مجلس دو کشور در عرصه سیاسی و اقتصادی به تعمیق و توسعه مناسبات منجر شده است».

حسینی خاطر نشان نمود:«شاخصه‌های همکاریهای دو کشور رو به جلو است، لیکن روابط اقتصادی دو کشور متناسب با مناسبات سیاسی پیش نرفته و تلاش دو کشور برای ارتقاء سطح همکاری های اقتصادی همپای روابط دوستانه و سیاسی حائز اهمیت است».

رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست افزود: «جمهوری اسلامی ایران به دنبال همگرایی فیمابین کشورهای منطقه و همسایه است».

وی با اشاره به تحولات منطقه و توافق همکاری ایران با برخی کشورهای منطقه ابراز داشت: «جمهوری اسلامی ایران همواره از توسعه همکاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس و ایجاد همکاری منطقه ای در جهت آرامش و صلح و ثبات بین المللی استقبال نموده است».

حسینی با اشاره به آمادگی همکاری کشورمان در زمینه های مختلف با عمان خاطر نشان کرد: « ایران در عرصه های گوناگون صنعتی از قبیل انرژی، صنعت، دارو و تجهیزات پزشکی و حوزه فناوری پیشرفت‌های چشمگیری داشته و تعامل با عمان در این زمینه ها توفیق و انتفاع دو کشور را در بر خواهد داشت».

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی، ارتقاء هر چه بیشتر روابط پارلمانی به ویژه در حوزه اقتصادی را خواستار شد و نقش تعاملات پارلمانی ایران و عمان را در تقویت مناسبات دولتها موثر بر شمرد و گسترش روابط پارلمانی فیمابین دو کشور را مهم بر شمرد و برآمادگی و حمایت مجلس شورای اسلامی از تصویب موافقتنامه‌های امضاشده دولتهای دوکشور تاکید کرد».

وی در همین راستا تأکید کرد: «تحرکات پارلمانی در حوزه های کمیسیونهای مشترک و خاص و اتاق های بازرگانی دو کشور تقویت کننده سطح مناسبات دوجانبه خواهند بود».

شمس الدین حسینی اهمیت ارتقاء سطح روابط ایران و عمان را همسو با اهداف راهبردی و در مسیر پیشبرد مناسبات دو جانبه و پشتیبانی از دولت و ملت دو کشور عنوان کرد و ضرورت توسعه روز افزون همکاریهای اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

قیس محمد بن یوسف وزیر تجارت، صنعت و سرمایه گذاری عمان با ابراز خرسندی از استقبال گرم از وی و هیأت همراه در مجلس شورای اسلامی، خواستار ارتقاء همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و عمان گردید و اظهار امیدواری کرد سطح مناسبات دو جانبه در امور پارلمانی و دولتهای دو کشور بیش از پیش تقویت گردد.

وی با بیان پیشرفتها و دستاوردهای صنعتی، دارویی و فناوری ایران بر عزم و اراده جدی کشورش برای تقویت روابط با ایران تصریح کرد و برای توسعه همکاری‌های مشترک، ظرفیت‌های صنعتی کشورمان را زمینه ساز ارتقای مبادلات تجاری و تعمیق همکاری‌ها دانست.

وزیر تجارت، صنعت و سرمایه گذاری عمان ضمن دعوت از اعضای کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی به مسقط عنوان داشت: «تقویت روابط پارلمانی و آمد و شدها منشاء ارتقاء سطح روابط تجاری و اقتصادی است و ارتقاء سطح تعاملات دو کشور فصلی نوینی فیمابین متاسبات عمان و ایران خواهدگشود».

شایان ذکر است در این نشست علاوه بر رئیس اتاق بازرگانی و سفیر عمان و هیات اقتصادی آن کشور، دکتر نوری قزلجه، دکتر علی اکبر کریمی، دکتر محمد رشیدی، دکتر رضاتقی پور دیگر اعضای کمیسیون نیز حضور داشتند./


چاپ   ایمیل