◄ دکتر سیدشمس الدین حسینی در تشریح نشست فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی مجلس مطح کرد: تبیین اولویت‌های شورای مرکزی فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی مجلس

شورای مرکزی فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی مجلس شورای اسلامی اولویت‌های سال اول فعالیت خود در چهار موضوع اساسی را تبیین کرد.
سید شمس الدین حسینی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدشمس الدین حسینی رئیس فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز شورای مرکزی اولویت‌های شورای مرکزی فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی مجلس، گفت: ساماندهی مدیریت پسماند، ساماندهی مدیریت سواحل دریا و رودخانه ها، ساماندهی مدیریت جنگلها و ساماندهی مدیریت آب و فاضلاب روستایی به عنوان  چهار اولویت اصلی فراکسیون تصویب شد.

نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد افزود: سه استان شمالی کشور دراین چهار موضوع در شرایط بحرانی قرار دارند و نمایندگان تلاش دارند شرایطی را از لحاظ ظرفیتهای قانونی و تامین سرمایه فراهم آورند که مشکلات موجود در این بخشها در همین دوره مجلس حل شود.

حسینی تاکید کرد: ظرفیت‌های قانونی خوبی در این حوزه ها فراهم است و اگر نیازی به مصوبات واحکام بودجه ای باشد با همکاری دستگاههای اجرایی این احکام تهیه و یا بازنگری شده و به قانون بودجه افزوده خواهد شد.

رییس فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: فراکسیون با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست،وزارت نیرو،وزارت جهاد کشاورزی و وزارت اقتصاد در حال بررسی احکام مناسب بودجه ای در این حوزه هست.

حسینی افزود: در نشست امروز شورای مرکزی فراکسیون مصوب شد تا در سه حوزه ساماندهی مدیریت سواحل دریا و رودخانه ها، ساماندهی مدیریت جنگلها و ساماندهی مدیریت آب و فاضلاب روستایی نیز نشست های متعددی را با حضور مسولان اجرایی برگزار و خلاء های قانونی و اجرایی را استخراج و برای رفع مشکلات اقدام کنیم. 

رئیس فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی مجلس شورای اسلامی همچنین از پیگیرهای موثر فراکسیون برای اخذ کمک از صندوق توسعه ملی جهت مدیریت پسماند خبر داد و افزود: امیدواریم با حمایت مقام معظم رهبری و اراده مصمم و خوبی که دولت نشان داده است،مشکل پسماند استانهای شمالی کشور را در یک پروسه سه ساله حل کنیم./


چاپ   ایمیل