گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی| دکتر سید شمس الدین حسینی داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم باید در فروش نفت سهام دار باشند

سید شمس الدین حسینی داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مردم باید در فروش نفت سهام دار باشند، گفت: اگر نظام تامین مالی ما حل شود قفل تورم در کشور حل می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا سید شمس الدینی حسینی وزیر پیشین امور اقتصادی و دارایی و داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل شرایط خاص کشور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری با توجه به وضعیت کشور برای حضور در انتخابات احساس کردم این شانس را به خودم بدهم تا یک اقتصاددان در عرصه اجرایی کشور حضور پیدا کند. 

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: من آمده‌ام به عنوان یک سرباز در جهت حل مشکلات وارد عمل شوم.

حسینی با بیان اینکه اعداد و ارقام تولید ناخالص مالی کاهش پیدا کرده ، گفت: طی ده سال گذشته ما هیچ رشد اقتصادی را شاهد نبودیم و این به معنا است که ما وضعیت خوبی نداریم از این اگر وضعیت افزایش قیمت‌ها کنترل نشود ما تورم بالای ۴۰ درصد خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه شاخص های اقتصادی کشور از سال ۱۳۹۰ کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: ۶۰ میلیون دلار برای کالاهای اساسی درنظرگرفته شده است ولی بهبودی در این حوزه شاهد نبودیم.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: من شمس الدین حسینی از خطه شمال هستم و یکی از برنامه های من توجه به بخش کشاورزی است و قریب یکصد کتاب دارم و در وزارتخانه های مختلفی کار کردم و در حال حاضر عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هستم و مسائل و مشکلات کشور را درک می کنم.

حسینی تاکید کرد: یک برنامه در دستور کار ما قرار دارد و آن این است که مردم باید در فروش نفت سهام دار باشند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر نظام تامین مالی ما حل شود قفل تورم در کشور حل می‌شود.

شمس‌الدین حسینی: بساط اقتصاد ارزی را بر می‌چینم

سید شمس الدین حسینی داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مهمترین مشکلی که امروز در سیاست ارزی ما وجود دارد چندگانگی نرخ ارز و فساد ارزی است که من حتما بساط اقتصاد ارزی را بر می‌چینم.

وی پس از ثبت نام با حضور در جمع خبرنگاران گفت: من با توجه به اینکه سال‌ها خودم عضو مجمع صاحبان سهم بانک جهانی و رییس شورای وزیران اقتصاد و دارایی اکو بودم. همچنین عضو مجمع صاحبان سهم گروه بانک توسعه اسلامی هم بودم و با نهادها و سازمانهای ملی بین المللی آشنا هستم و بیش از ۲۰ سال پیش هماهنگ کننده برنامه سازمان ملل متحد در سازمان برنامه و بودجه بودم.

وزیر پیشین امور اقتصادی و دارایی افزود: لذا با یک تعامل عزت‌مندانه و هوشمندانه و با در نظر گرفتن منافع ملت ایران مشکلات را پیگیری می‌کنم.

حسینی در پاسخ به اینکه آیا به نفع چه کسی کنار می‌روید، گفت: من مستقل آمده‌ام.

وی در پاسخ به اینکه آیا بورس را نجات خواهید داد، گفت: حتما اینکار را انجام خواهم داد. اگر شما به متخصصین بازار سرمایه مراجعه کنید ملاحظه می‌کنید که عصر نوین بازار سرمایه در ایران و پیاده‌سازی قانون جامع بازار سرمایه ایران در دوره مدیریت من و ریاست من در شورای عالی بازار سرمایه انجام شد و حتما از نوسانات شدید پیشگیری و حقوق همه سهامداران به ویژه سهامداران بورس را پیگیری خواهم کرد.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه آیا ساختار بورس را تغییر خواهد داد یا خیر، گفت: به اعتقاد من ساختار بورس به جمیع جهات شرایط خوبی دارد و آن موضوعی که ایراد دارد فرابورس، البته نه به مفهوم سازمان فرابورس بلکه در وهله اول موضوعی که ورای بازار سرمایه وجود دارد و حتماً در خصوص چگونگی هدایت و راهبری آن هم برنامه های را خواهم داشت.

حسینی درباره برنامه‌های خود درخصوص سیاست‌های ارزی هم اظهارکرد: مهمترین مسئله و مشکلی که امروز در سیاست ارزی ما وجود دارد چندگانگی نرخ ارز و فساد ارزی است که من حتما بساط اقتصاد ارزی را بر می‌چینم.


چاپ   ایمیل