ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

دکتر حسینی: اقتصاد مقاومتی تبدیل به گفتمان رایج شود / استفاده دشمن از اقتصاد به عنوان حربه فشار

وزیر اقتصاد و دارایی در دولت نهم و دهم با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید تبدیل به گفتمانی رایج شود، گفت: دشمن از اقتصاد به عنوان یک ابزار فشار بهره می‌برد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، شمس‌الدین حسینی امشب در همایش اقتصاد مقاومتی در ملایر با اشاره به شعار همه ساله مقام معظم رهبری در نوروز هر سال اظهار کرد: با توجه به جایگاه رفیع ولایت فقیه این نامگذاری باعث انسجام دستگاه‌های اداری و جلوگیری از پراکنده کاری در ادارات شده است.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» گفت: این شعار مهمتر از شعارهای سال گذشته است چراکه به عنوان یک الگوی برتر انتخاب شده است.

 

وزیر سابق اقتصاد با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه کشورمان در طول سال‌های گذشته بیان کرد: با نگاهی به تاریخ گذشته کشور باید گفت که این تحریم‌ها از بیش از 65 سال پیش و همزمان با ملی شدن صنعت نفت در ایران صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز تحریم‌های مختلف از جانب دشمن علیه کشورمان صورت گرفته است، افزود: هر بار که ملت ایران موفقیتی را تجربه کرده و یا اینکه از ملت‌های مظلوم حمایت کرده است؛ مورد تحریم دشمن قرار گرفته‌ است.

حسینی افزود: اگر چه اقتصاد به معیشت مردم برمی‌گردد اما متاسفانه این امر برای دشمن به عنوان یک حربه و ابزار تبدیل شده است.

وی بیان کرد: دشمنی که در هشت سال دفاع مقدس و در عرصه‌های گوناگون نتوانسته مقابل ملت ایران بایستد و مقاومت مردم را بشکند، امروز از اقتصاد مردم به عنوان یک ابزار بهره می‌برد.

وزیر سابق اقتصاد با اشاره به درایت و هوشمندی رهبری در مطرح کردن اقتصاد مقاومتی در کشور افزود: اقتصاد مقاومتی نه تنها عبور از حربه دشمن بلکه مسیری برای استفاده از همه ظرفیت‌های موجود برای رسیدن به اقتصادی پویا است.

وی با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به خاطر حفظ دستاوردهای ما در عرصه‌های مختلف است، اظهار داشت: همان طور که توانستیم در سال‌های دفاع مقدس دشمن را مأیوس کنیم امروز نیز با مقاومت در عرصه اقتصادی باید دشمن را ناامید کرد.

حسینی تصریح کرد: با تلاش و همکاری مسؤولان باید یک حرکت همگانی در راستای اقتصادی مقاومتی شکل گیرد و اقتصاد مقاومتی تبدیل به یک گفتمان رایج برای مردم شود.

وی گفت: امروز اقتصاد مقاومتی می‌خواهد اقتصاد دانش‎بنیان را برای تقویت و توسعه همه بخش‌ها در کشور گسترش دهد تا جلوی طمع‌ورزی دشمنان گرفته شود.

وزیر سابق اقتصاد با اشاره به پیشرفت‌های کشور در سال‌های اخیر در عرصه‌‌های مختلف علمی و فناوری گفت: تا دهه 70 تمام دغدغه‌ ما بازگشت نخبگانی بود که برای تحصیل به دیگر کشورها می‌رفتند اما امروز دشمن برای ترور دانشمندان هسته‌ای ما که در کشور رشد یافته‌اند تروریست تربیت می‌کند.

وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی امری ناشناخته نیست و همواره از سوی ابرقدرت‌‌ها علیه کشورهای دیگر وجود داشته است، تصریح کرد: این جنگ شامل جنگ نرم و سخت است که جنگ سخت با هدفی بالاتر از اقتصاد از سوی دشمنان صورت می‌گیرد.

حسینی با بیان اینکه دشمنان نظام هر بار به بهانه‌های مختلف تحریم و جنگ اقتصادی را علیه کشورمان مطرح می‌کنند، اظهار کرد: دشمن به بهانه‎های مختلف، ایران را تروریست می‌خواند.

وی با اشاره به ایثار شهدای مدافع حرم در دفاع از ارزش‌های اسلام و قرآن گفت: اگر نبودند سردارانی چون شهید همدانی و دیگر شهدای مدافع حرم که در مقابل تروریست‌ ایستادگی کنند امروز دشمن در شهرهای ما سودای تجاوز سر می‌داد.

وزیر اقتصاد در دولت نهم و دهم با اشاره به اینکه ملایر دارای توانمندی‌های زیادی از جمله هنر منبت‌کاری و ظرفیت‌های بالا در بخش کشاورزی و انگور است، خاطرنشان کرد: اگر مردم ملایر تلاش کنند تولیدشان را 20 درصد افزایش دهند در تحقق اقتصاد مقاومتی گام مهمی برداشته‌اند.